سهم مسکن از هزینه خانوار از مرز ۳۵ درصد گذشت

مسکن در سال گذشته بیشترین سهم از هزینه‌های خانوار را تشکیل داده و براساس بررسی‌های انجام شده «مسکن، آب، بـرق و گاز و سـایر سـوخت‌ها» ۳۵.۵ درصد سبد هزینه‌ای خانوار را تشکیل داده‌اند.

قیمت مسکن در ۲۳ سال ۱۰۴ برابر شد

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که سود معاملات مسکن کاهش یافته است، گفت: در فاصله سال‌های ۷۱ تا ۹۴ قیمت مسکن ۱۰۴ برابر رشد داشته اشت.

شرایط جدید دریافت وام مسکن با اقساط 20 ساله

هر آنچه از باید و نباید های دریافت وام مسکن لازم است ، در این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید. اگر قصد خرید مسکن و دریافت وام مسکن را دارید حتما این خبر را به طور کامل مطالعه کنید.

استان‌های شاخص در تحولات بازار اجاره

بانک مرکزی در یک گزارش جدید استان‌های شاخص در تحولات بازار اجاره واحدهای مسکونی را معرفی کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در این گزارش با اشاره به میزان نوسانات قیمت در بازار اجاره مسکن با استناد به شاخص بهای اجاره واحدهای مسکونی در مناطق شهری کل کشور، استان‌های پیشرو در تحولات بازار اجاره و همچنین استان‌هایی که در سال ۹۶ کمترین نوسان را در سطح اجاره‌بها تجربه کردند، اعلام شده است.

ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمانی جهان از سوی روس ها

یک شرکت روس بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمان سازی جهان را ساخت. این پرینتر می تواند کل یک ساختمان ۶ طبقه را خیلی سریع پرینت بگیرد. پرینتر S-۵۰۰ توسط شرکت AMT-SEPTSAVIA در روسیه ساخته شده است.

13 ایده طراحی پله برای فضاهای کوچک

هنگامی که شما در یک فضای کوچک زندگی میکنید، چند راه وجود دارد که می توانید یک راه پله را به خانه کوچک خود اضافه کنید که فضای کمی دارد اما مکان را به طور کامل جالب می کند. در اینجا 13 نمونه از ایده های طراحی پله برای فضاهای کوچک را خواهید دید.

مهاجرت مستاجران تهرانی‌ها

بیت الله ستاریان کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه مهاجرت مستاجران تهرانی معکوس شد، می‌گوید:حاشیه‌نشینی در شهرهای اطراف تهران همه ساله رشد حدود 4 درصدی را تجربه می کرد اما به دلیل نابه سامانی‌های این روزهای بازار پیش بینی می‌شود که حاشیه نشینی در سال 97 حدود 6 درصد افزایش پیدا کند.

معماری کم نظیر مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله

پردیس این مرکز(5 سازه مورد اشاره) شامل مراکز دانش انرژی، رایانه، کنفرانس و نمایشگاه، کتابخانه با آرشیو صد هزار جلدی و نماز خانه می شود.

تصاویر طرح اولیه برج ۷۲ متری پوشیده از گیاهان

یک شرکت معماری طرح اولیه برجی را برای سواحل ویتنام ارائه کرده که سه وجه آن با گیاهان پوشیده و در منطقه ای با عرض ۱۵ متر ساخته می شود. ارتفاع این برج به ۷۲ متر می رسد.

زیباسازی تنها رنگ‌آمیزی دیوارهای شهر نیست

یک کارشناس ارشد معماری و شهرسازی گفت: زیباسازی تنها ایجاد مبلمان و رنگ‌آمیزی دیوارهای شهر نیست، روش‌های زیباسازی باید در جهت افزایش توانمندی‌ها و ارتقا کیفیت زندگی شهروندان انجام شود.

نصب درب های اتوماتیک

اکوفارس: قوانین ساختمان سازی در سراسر جهان برای راحتی و ایمنی ساکنین و در سطح بالاتر، ایمنی در شهرسازی تصویب می شوند و لازم الاجرا هستند.

رشد سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان

در شش ماهه اول سال ۱۳۹۶، احداث ۶۷ هزار و ۸۳۷ دستگاه ساختمان ازجانب بخش خصوصی در مناطق شهری ایران شروع شده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱.۹ درصد کاهش داشته است. برای این ساختمان‌ها بالغ بر ۳۴۰ هزار و ۳۸۶ میلیارد ریال هزینه و ۳۷.۴ میلیون مترمربع سطح کل زیربنای طبقات پیش‌بینی شده است.

عدم تناسب ارتفاع ساختمان‌های تهران حاصل روابط دور زننده

معمار و طراح شهری با اشاره به عدم تناسب ساختمان‌های شهری گفت: «عدم تناسب ارتفاعی ساختمان‌های تهران حاصل بی‌ضابطگی و روابط دور زننده ضوابط، ضوابط غلط و تغییرات مداوم قوانین است.»

ساختمان‌های نما شیشه‌ای چگونه مجوز ساخت می‌گیرند؟

باتوجه به اینکه در شورای اسلامی شهر تهران قانون ممنوعیت استفاده از نمای شیشه‌ای در ساختمان‌ها تصویب شده، اما همچنان کمیته نما مجوز استفاده از این طرح را صادر می‌کند.

قانون ثبت پیش فروش ساختمان در دفاتر رسمی الزامی است

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: خریدارانی که به صورت پیش فروش قصد خرید ساختمان را دارند باید پس از توافق در بنگاه های معاملات ملکی آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند.

صنعت لعاب، چشم‌انتظار خروج مسکن از رکود

صنعت تولید لعاب و رنگدانه‌های سرامیکی برای براق کردن کاشی، در ایران قدمت چندانی ندارد و در دهه ۵۰ خورشیدی توسط ایتالیایی‌ها وارد کشور شد.