معماری کم نظیر مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله

کد مطلب : 467 تعداد بازدید : 982 24 تیر 1397 بناهای دیدنی‌
پردیس این مرکز(5 سازه مورد اشاره) شامل مراکز دانش انرژی، رایانه، کنفرانس و نمایشگاه، کتابخانه با آرشیو صد هزار جلدی و نماز خانه می شود.
معماری کم نظیر مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله

پول نیوز - زاها حدید یکی از مشهور ترین معماران سبک واسازی با ملیتی عراقی- بریتانیایی بود که در دوران حیات خود (درگذشته به سال 2016) پروژه های موفق بسیاری را به سرانجام رساند و جوایز مهمی را نیز در کارنامه کاری خود ثبت کرد. نام زاها حدید در سال 2008، به عنوان شصت نهمین زن قدرتمند دنیا در مجله فوربز منتشر شد.

یکی از برجسته ترین هنرنمایی های زاها حدید را می توان مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله در ریاض؛ پایتخت عربستان سعودی به شمار آورد. زمان اصلی تکمیل این پروژه به سال 2017 باز می گردد و نام آن در لیست برترین سازه های تکمیل شده آموزشی- تحقیقاتی در ارتباط با فستیوال جهانی معماری 2018 به چشم می خورد.

با محوطه ای به مساحت بیش از 70،000 متر مربع، مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله مشابه یک ساختار تکثیر شونده مدولار خواهد بود. البته هسته این مجموعه پنج سازه شش گوش است که دور تا دور مرکز اصلی قرار گرفته اند. مرکز مذکور، سازمانی غیر انتفاعی است که برای انجام تحقیقات مستقل در راستای سیاست گذاری های مقرون به صرفه جهانی در زمینه انرژی طراحی شده است. بدین ترتیب وظیفه اساسی آن، کاهش هزینه های کلی عرضه انرژی و همچنین ارائه راه حل های مبتنی بر تکنولوژی برای استفاده موثر از آن خواهد بود.

با کلیک بر روی تصاویر زی اندازه واقعی تصاویر را ببینید

مطالب مشابه